10 października 2017

Prezydent Torunia: Sport wzorowo promuje miasto

Prezydent Torunia: Sport wzorowo promuje miasto

Michał Zaleski, prezydent Torunia – gospodarza II Kongresu Miast Sportowych, opowiada o zaletach inwestycji w infrastrukturę sportową.

Marcin Stus: Jeden z paneli dyskusyjnych zbliżającego się Kongresu Miast Sportowych będzie nosił tytuł „Jak zorganizować wydarzenie sportowe”. Skąd wiedzieć, że dana impreza sprawdzi się w mieście?

Michał Zaleski: Wśród kluczowych elementów trafnie zorganizowanego wydarzenia sportowego należy wymienić zainteresowanie mieszkańców, a także odpowiednią infrastrukturę sportową, bazę hotelową i gastronomiczną. Toruń jako miasto wielu wydarzeń sportowych ma w tym przypadku dużą przewagę w porównaniu z innymi polskimi miastami. Posiadamy nowoczesną infrastrukturę sportową oraz ogromne doświadczenie w organizacji imprez na światowym poziomie. Mówimy tu np. o corocznie rozgrywanych rundach cyklu Grand Prix na Żużlu, halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, halowym europejskim mityngu lekkoatletycznym Copernicus Cup czy o jednym z najstarszych maratonów biegowych, jakim jest Maraton Toruński, jak również o barwnym i ciekawym Półmaratonie Świętych Mikołajów. (…)

Czytaj więcej…