3 października 2017

Andrzej Nowakowski

Andrzej Nowakowski

Prezydent Miasta Płocka

Od lat związany z samorządem. W 2002 r. został Radnym Miasta Płocka, zasiadał w Komisji Skarbu i Budżetu. W latach 2007-2010 sprawował mandat Posła na Sejm RP, był członkiem dwóch Komisji: Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz do spraw Unii Europejskiej. Zajmował się sprawami związanymi ze szkolnictwem, służbą zdrowia, kulturą i sportem, a także aktywnie lobbował za sprawami Płocka.

Przez ostatnie siedem lat, od grudnia 2010 r., Prezydent Miasta Płocka. W 2014 r. w pierwszej turze wyborów został wybrany na drugą kadencję. Swoje doświadczenie parlamentarne wykorzystuje w pozyskiwaniu funduszy europejskich do rozwoju miasta.

Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie studia menadżerskie Executive MBA BCC, prowadzone przez Business Centre Club we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetem Gdańskim oraz RSM Erasmus University.

Miłośnik biegania – weekend zaczyna piątkowym treningiem po pracy, co roku startuje w płockim Półmaratonie Dwóch Mostów i innych miejskich imprezach biegowych. Kibic piłki ręcznej i nożnej, szczególnie w wykonaniu płockich klubów.