13 października 2017

Marek Łucyk

Marek Łucyk

Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu

Gdynianin, pasjonat, lider. Z wykształcenia politolog, z wyboru menedżer sportu. Od wielu lat z powodzeniem łączy pasję z życiem zawodowym.

Przez 13 lat był radnym Miasta Gdyni. W latach 2009-2011 pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu Vistal Gdynia, w którym zajął się budową struktury organizacyjnej. W 2011 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu (które wówczas funkcjonowało jeszcze jako Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji). Od tamtego czasu nastąpił znaczący wzrost aktywności jednostki.

W swojej pracy duży nacisk kładzie na powszechny dostęp do wciąż rozwijającej się infrastruktury, a także do darmowych zajęć sportowych. Jako dyrektor GCS odpowiada także za organizację imprez sportowych, których renoma każdego roku przyciąga do Gdyni rzesze kibiców i turystów ze wszystkich zakątków świata. Red Bull Air Race Gdynia, Volvo Gdynia Sailing Days, Zlot Żaglowców, czy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife to marki, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

W 2015 roku ogólnopolski portal branżowy BiegiMasowe.pl sklasyfikował go w pierwszej dziesiątce rankingu najbardziej wpływowych ludzi polskich biegów. Sprawił, że „Gdynia Sport” to dzisiaj uznana marka nie tylko w kraju.

Sport zna nie tylko w teorii. Aktywność fizyczną propaguje w każdej wolnej chwili. Uczestniczy w imprezach biegowych i triathlonowych, czym udowadnia, że sportowy styl życia to droga dostępna dla każdego.