3 października 2017

Zbigniew Klonowski

Zbigniew Klonowski

Zbigniew Klonowski – absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Master of Business Administration  zorganizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów wraz z Univeristy of Strathclyde z Glasgow.

W latach 1994 do 2000 związany z Toruńskimi Piwnicami Win Vinpol przechodząc drogę od Menedżera Importu i Eksportu, kończąc jako Członek Rady Nadzorczej. Od 1999 roku współtwórca i Prezes Zarządu grupy kapitałowej Trias S.A. w skład której wchodzą między innymi spółki Trias AVI, VES, DIGISERVICE, Arena Szczecin Operator i G2A Arena (CWK Operator). Od 2014 roku związany z Virtual Power Plant Sp. z o.o. i obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii przedsiębiorczości za rok 2003, a w roku następnym, w konkursie o Laur Businessmana, organizowanym przez redakcję miesięcznika Businessman Magazine oraz firmę audytorsko-doradczą PricewaterhouseCoopers – nominowany do grona pięciu najlepszych przedsiębiorców w kraju.

Pełni szereg funkcji społecznych jak chociażby praca w Radzie Fundacji Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika prowadzącej Planetarium w Toruniu. Ponadto jest Prezesem Zarządu Sekcji Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz Prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji i członkiem zarządu międzynarodowego tejże organizacji (IAKS International).